Strona główna: Różnice pomiędzy wersjami

Z Genepedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
 
 
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Instalacja MediaWiki powiodła się.'''
+
<center><big>'''Witaj w GENEPEDII encyklopedii o [http://pl.wikipedia.org/wiki/Genealogia genealogii], którą może redagować każdy'''.</big></center>
  
Zobacz [//meta.wikimedia.org/wiki/Help:Contents przewodnik użytkownika] w celu uzyskania informacji o działaniu oprogramowania wiki.
 
  
== Na początek ==
+
:Choć data uruchomienia Genepedii to 01.04.2009r. nie jest to żart w najmniejszym stopniu.
* [//www.mediawiki.org/wiki/Special:MyLanguage/Manual:Configuration_settings/pl Lista ustawień konfiguracyjnych]
+
 
* [//www.mediawiki.org/wiki/Special:MyLanguage/Manual:FAQ/pl MediaWiki FAQ]
+
'''Przed rozpoczęciem korzystania z zasobów tego projektu''' zapoznaj się z [[Informacja o zasadach organizacji Genepedii| '''informacją o zasadach organizacji Genepedii''']]. Odnoszą się one do wszystkich stron Genepedii. Na poziomach "kategorii wiodacych" np. [[:Kategoria:Kościół Katolicki| '''Kościół katolicki''']], [[:Kategoria:Projekt - Parafie rz.-kat.| '''Projekt - Parafie rz.-kat.''']], [[:Kategoria:Projekt - Księża rz.-kat.| '''Kategoria:Projekt - Księża rz.-kat.''']] zawarte są dodatkowe zasady odnoszące się do stron podległych danej kategorii. Jeżeli tego nie zrobisz wiele spraw wyda Ci się niezrozumiałych lub wręcz zniechęci do korzystania w przyszłości. Pomimo nasycenia Genepedii informacjami porząkowymi nadal okazuje się iż większość użytkowników ich nie czyta przenosząc do pracy z Genepedią nawyki wykształtowane z użytkowania Wikipedii. Wnioski jakie się nasuwają w wyniku prac omawiane są na forum K-PTG w temacie [http://kptg.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=1486 '''Genepedia i projekt „Parafia–Kompendium wiedzy”–podsumowanie''']
* [https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/mediawiki-announce Komunikaty o nowych wersjach MediaWiki]
+
 
* [//www.mediawiki.org/wiki/Special:MyLanguage/Localisation#Translation_resources Przetłumacz MediaWiki na swój język]
+
:Chcemy aby serwis pomocny był dla wszystkich bez wyjątku genealogów; dla każdego, który pasjonuje się tym obszarem nauki.
 +
:Dla każdego, który choć sporadycznie wpadł na pomysł poznania dziejów swoich przodków, czuje się zagubiony i nie wie od czego zacząć.
 +
 
 +
:Do korzystania ze zgromadzonych zasobów '''nie jest wymagana uprzednia rejestracja czy logowanie'''. Te procedury są przewidziane dla osób uczestniczących w pracach edycyjnych względnie mających zamiar wypowiedzieć się w jakimś temacie.
 +
 
 +
:: '''UWAGA'''
 +
::: W związku z atakami botów została zablokowana mozliwość rejestracji nowych użytkowników. Osoby chcące dołączyć do zespołu edytorskiego proszę o kontakt poprzez PW na forum [http://genealodzy.pl/Forum.phtml '''Genealodzy.pl'''] lub [http://kptg.pl/forum/ ''''K-PTG'''].
 +
::: '''Zatoka'''
 +
 
 +
''' Każda ''' dosłownie '''każda''' informacja może być pomocna.
 +
:Wesprzyj, współdzieląc się swoją wiedzą, tworząc GENEPEDIę dla siebie, bliskich i przyszłych pokoleń.
 +
:Jak to uczynić nic prostszego, zajrzyj do instrukcji [[Genepedia:Startuj| '''Genepedia Krok po Kroku''']].
 +
 
 +
Budowa i struktura informacji jak i projekty genealogiczne dla Genepedii są tematem otwartym.
 +
:Zajrzyj na stronę '''[[Genepedia:Realizowane Projekty |Realizowane Projekty]]''' gdzie znajdziesz pierwsze propozycje.
 +
 
 +
Jeśli masz propozycje utworzenie nowego hasła dodaj ją do strony '''[[potrzebne hasła]]'''.
 +
 
 +
 
 +
Aktualny '''[[kategorie | podział i struktura]]''' artykułów na '''[[Genepedia:O Genepedia| Genepedii]]'''

Aktualna wersja na dzień 18:50, 25 sie 2017

Witaj w GENEPEDII encyklopedii o genealogii, którą może redagować każdy.


Choć data uruchomienia Genepedii to 01.04.2009r. nie jest to żart w najmniejszym stopniu.

Przed rozpoczęciem korzystania z zasobów tego projektu zapoznaj się z informacją o zasadach organizacji Genepedii. Odnoszą się one do wszystkich stron Genepedii. Na poziomach "kategorii wiodacych" np. Kościół katolicki, Projekt - Parafie rz.-kat., Kategoria:Projekt - Księża rz.-kat. zawarte są dodatkowe zasady odnoszące się do stron podległych danej kategorii. Jeżeli tego nie zrobisz wiele spraw wyda Ci się niezrozumiałych lub wręcz zniechęci do korzystania w przyszłości. Pomimo nasycenia Genepedii informacjami porząkowymi nadal okazuje się iż większość użytkowników ich nie czyta przenosząc do pracy z Genepedią nawyki wykształtowane z użytkowania Wikipedii. Wnioski jakie się nasuwają w wyniku prac omawiane są na forum K-PTG w temacie Genepedia i projekt „Parafia–Kompendium wiedzy”–podsumowanie

Chcemy aby serwis pomocny był dla wszystkich bez wyjątku genealogów; dla każdego, który pasjonuje się tym obszarem nauki.
Dla każdego, który choć sporadycznie wpadł na pomysł poznania dziejów swoich przodków, czuje się zagubiony i nie wie od czego zacząć.
Do korzystania ze zgromadzonych zasobów nie jest wymagana uprzednia rejestracja czy logowanie. Te procedury są przewidziane dla osób uczestniczących w pracach edycyjnych względnie mających zamiar wypowiedzieć się w jakimś temacie.
UWAGA
W związku z atakami botów została zablokowana mozliwość rejestracji nowych użytkowników. Osoby chcące dołączyć do zespołu edytorskiego proszę o kontakt poprzez PW na forum Genealodzy.pl lub 'K-PTG.
Zatoka

Każda dosłownie każda informacja może być pomocna.

Wesprzyj, współdzieląc się swoją wiedzą, tworząc GENEPEDIę dla siebie, bliskich i przyszłych pokoleń.
Jak to uczynić nic prostszego, zajrzyj do instrukcji Genepedia Krok po Kroku.

Budowa i struktura informacji jak i projekty genealogiczne dla Genepedii są tematem otwartym.

Zajrzyj na stronę Realizowane Projekty gdzie znajdziesz pierwsze propozycje.

Jeśli masz propozycje utworzenie nowego hasła dodaj ją do strony potrzebne hasła.


Aktualny podział i struktura artykułów na Genepedii