Strona główna: Różnice pomiędzy wersjami

Z Genepedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
 
Linia 4: Linia 4:
 
:Choć data uruchomienia Genepedii to 01.04.2009r. nie jest to żart w najmniejszym stopniu.
 
:Choć data uruchomienia Genepedii to 01.04.2009r. nie jest to żart w najmniejszym stopniu.
  
'''Przed rozpoczęciem korzystania z zasobów tego projektu''' zapoznaj się z [[Informacja o zasadach organizacji Genepedii| '''informacją o zasadach organizacji Genepedii''']]. Odnoszą się one do wszystkich stron Genepedii. Na poziomach "kategorii wiodacych" np. [[:Kategoria:Kościół Katolicki| '''Kościół katolicki''']], [[:Kategoria:Projekt - Parafie rz.-kat.| '''Projekt - Parafie rz.-kat.''']], [[:Kategoria:Projekt - Księża rz.-kat.| '''Kategoria:Projekt - Księża rz.-kat.''']] zawarte są dodatkowe zasady odnoszące się do stron podległych danej kategorii. Jeżeli tego nie zrobisz wiele spraw wyda Ci się niezrozumiałych lub wręcz zniechęci do korzystania w przyszłości. Pomimo nasycenia Genepedii informacjami porząkowymi nadal okazuje się iż większość użytkowników ich nie czyta przenosząc do pracy z Genepedią nawyki wykształtowane z użytkowania Wikipedii. Wnioski jakie się nassuwają w wyniku prac omawiane są na forum K-PTG w temacie [http://kptg.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=1486 '''Genepedia i projekt „Parafia–Kompendium wiedzy”–podsumowanie''']
+
'''Przed rozpoczęciem korzystania z zasobów tego projektu''' zapoznaj się z [[Informacja o zasadach organizacji Genepedii| '''informacją o zasadach organizacji Genepedii''']]. Odnoszą się one do wszystkich stron Genepedii. Na poziomach "kategorii wiodacych" np. [[:Kategoria:Kościół Katolicki| '''Kościół katolicki''']], [[:Kategoria:Projekt - Parafie rz.-kat.| '''Projekt - Parafie rz.-kat.''']], [[:Kategoria:Projekt - Księża rz.-kat.| '''Kategoria:Projekt - Księża rz.-kat.''']] zawarte są dodatkowe zasady odnoszące się do stron podległych danej kategorii. Jeżeli tego nie zrobisz wiele spraw wyda Ci się niezrozumiałych lub wręcz zniechęci do korzystania w przyszłości. Pomimo nasycenia Genepedii informacjami porząkowymi nadal okazuje się iż większość użytkowników ich nie czyta przenosząc do pracy z Genepedią nawyki wykształtowane z użytkowania Wikipedii. Wnioski jakie się nasuwają w wyniku prac omawiane są na forum K-PTG w temacie [http://kptg.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=1486 '''Genepedia i projekt „Parafia–Kompendium wiedzy”–podsumowanie''']
  
 
:Chcemy aby serwis pomocny był dla wszystkich bez wyjątku genealogów; dla każdego, który pasjonuje się tym obszarem nauki.
 
:Chcemy aby serwis pomocny był dla wszystkich bez wyjątku genealogów; dla każdego, który pasjonuje się tym obszarem nauki.

Aktualna wersja na dzień 19:50, 25 sie 2017

Witaj w GENEPEDII encyklopedii o genealogii, którą może redagować każdy.


Choć data uruchomienia Genepedii to 01.04.2009r. nie jest to żart w najmniejszym stopniu.

Przed rozpoczęciem korzystania z zasobów tego projektu zapoznaj się z informacją o zasadach organizacji Genepedii. Odnoszą się one do wszystkich stron Genepedii. Na poziomach "kategorii wiodacych" np. Kościół katolicki, Projekt - Parafie rz.-kat., Kategoria:Projekt - Księża rz.-kat. zawarte są dodatkowe zasady odnoszące się do stron podległych danej kategorii. Jeżeli tego nie zrobisz wiele spraw wyda Ci się niezrozumiałych lub wręcz zniechęci do korzystania w przyszłości. Pomimo nasycenia Genepedii informacjami porząkowymi nadal okazuje się iż większość użytkowników ich nie czyta przenosząc do pracy z Genepedią nawyki wykształtowane z użytkowania Wikipedii. Wnioski jakie się nasuwają w wyniku prac omawiane są na forum K-PTG w temacie Genepedia i projekt „Parafia–Kompendium wiedzy”–podsumowanie

Chcemy aby serwis pomocny był dla wszystkich bez wyjątku genealogów; dla każdego, który pasjonuje się tym obszarem nauki.
Dla każdego, który choć sporadycznie wpadł na pomysł poznania dziejów swoich przodków, czuje się zagubiony i nie wie od czego zacząć.
Do korzystania ze zgromadzonych zasobów nie jest wymagana uprzednia rejestracja czy logowanie. Te procedury są przewidziane dla osób uczestniczących w pracach edycyjnych względnie mających zamiar wypowiedzieć się w jakimś temacie.
UWAGA
W związku z atakami botów została zablokowana mozliwość rejestracji nowych użytkowników. Osoby chcące dołączyć do zespołu edytorskiego proszę o kontakt poprzez PW na forum Genealodzy.pl lub 'K-PTG.
Zatoka

Każda dosłownie każda informacja może być pomocna.

Wesprzyj, współdzieląc się swoją wiedzą, tworząc GENEPEDIę dla siebie, bliskich i przyszłych pokoleń.
Jak to uczynić nic prostszego, zajrzyj do instrukcji Genepedia Krok po Kroku.

Budowa i struktura informacji jak i projekty genealogiczne dla Genepedii są tematem otwartym.

Zajrzyj na stronę Realizowane Projekty gdzie znajdziesz pierwsze propozycje.

Jeśli masz propozycje utworzenie nowego hasła dodaj ją do strony potrzebne hasła.


Aktualny podział i struktura artykułów na Genepedii